Bij het bouwen van een24V lithium-ijzerfosfaat accupakket, is de standaardaanpak in de sector- het verbindenacht cellen in serie, gewoonlijk aangeduid als een8S-configuratie. Dit komt voornamelijk doordat elke LiFePO4-cel een nominale spanning van 3,2 V heeft, en acht cellen in serie een totale nominale spanning produceren van25.6V, wat perfect binnen het optimale werkingsbereik van een 24V-systeem valt.
Bij gebruik in de echte-wereld fluctueert de spanning van de accu, afhankelijk van de laadstatus. Wanneer de batterij volledig is opgeladen en elke cel 3,65 V bereikt, stijgt de totale accuspanning tot ongeveer29.2V. Wanneer de batterij bijna leeg is en de celspanning daalt tot ongeveer 2,5 V, daalt de totale spanning tot ongeveer20V. Dit spanningsprofiel komt uitstekend overeen met omvormers en laders die oorspronkelijk zijn ontworpen voor 24V-lood-zuuraccusystemen.
Hoewel sommigen overwegen om een configuratie met 7 cellen (22,4 V nominaal) te gebruiken, is het totale spanningsbereik te laag om aangesloten apparatuur optimaal te laten presteren. Om deze reden is eenSerieconfiguratie met 8 cellenwordt wereldwijd algemeen erkend als de meest betrouwbare en praktische oplossing voor 24V LiFePO4-batterijsystemen.
Specificaties 24V LiFePO4-batterijpakket (8S-configuratie).
| Status | Spanning per cel | Totale pakketspanning (8S) | Beschrijving |
| Nominaal | 3.2V | 25.6V | De industriestandaard voor "24V"-systemen. |
| Volledig opgeladen | 3.65V | 29.2V | De bovengrens tijdens het opladen. |
| Afgesneden afvoer-uit | 2.5V | 20.0V | Het punt waarop het BMS de stroom stopt om cellen te beschermen. |
| Werkbereik | 3.0V – 3.4V | 24.0V – 27.2V | Waar de batterij 80% van zijn cyclus doorbrengt. |
7S versus 8S LiFePO4-configuraties: wat is het verschil?
Bij de keuze tussen a7S(7 cellen in serie) en een8S(8 cellen in serie) configuratie voor een 24V-systeem, de keuze is duidelijk:8S is de industriestandaard, terwijl 7S zelden wordt gebruikt.
Hier volgt een gedetailleerd overzicht van de verschillen:
1. Vergelijking van spanningsbereik
| Specificatie | 7S-configuratie | 8S-configuratie (aanbevolen) |
|---|---|---|
| Nominale spanning | 22.4V (3.2V × 7) | 25.6V (3.2V × 8) |
| Volledig opgeladen spanning | 25.55V (3.65V × 7) | 29.2V (3.65V × 8) |
| Ontladingsafsnij-spanning | 17.5V (2.5V × 7) | 20.0V (2.5V × 8) |
2. Belangrijkste verschillen en impact
Compatibiliteit van apparatuur:
- 8S:Het spanningsbereik (20,0 V – 29,2 V) komt nauw overeen met dat van traditionele 24 V-lood-zuuraccu's. De meeste omvormers, laadregelaars voor zonne-energie en DC-motoren zijn speciaal voor dit assortiment ontworpen.
- 7S:De spanning is te laag. Een volledig opgeladen 7S-pakket (circa. 25.5V) is nauwelijks gelijk aan de nominale spanning van een 8S-pakket. Het gebruik van 7S activeert vaak "Laagspannings"-alarmen op omvormers, waardoor deze voortijdig worden uitgeschakeld.
Efficiëntie en prestaties:
- 8S:Zorgt ervoor dat apparaten op een hogere, stabielere spanning kunnen werken, wat over het algemeen resulteert in een hoger rendement en minder warmteontwikkeling in de bedrading.
- 7S:Naarmate de batterij leegraakt, kan de spanning onder de 20V dalen. Om hetzelfde uitgangsvermogen te behouden, moet het systeem meer stroom trekken, waardoor het risico op oververhitting van draden en componenten toeneemt.
Beschikbaarheid van componenten:
- 8S:GBS en laders voor8S LiFePO4zijn alomtegenwoordig, betaalbaar en gemakkelijk te vinden.
- 7S:Componenten specifiek voor 7S LiFePO4 zijn zeldzaam. Er is ook een groot risico dat u per ongeluk 7S NCM-componenten (Triple Lithium) aanschaft, die totaal verschillende spanningsprofielen hebben en veiligheidsrisico's kunnen veroorzaken.
Tenzij u over zeer gespecialiseerde apparatuur beschikt die strikt genomen niet hoger mag zijn dan 26 V,kies altijd voor de 8S-configuratie. Het is de "gouden standaard" voor 24V LiFePO4-systemen.
Volledig opladen en uitschakelen-spanning van een 24 V LiFePO4-batterij
Voor een24V LFP-batterijpakket, devolledige laadspanningis typisch29.2V. Deze waarde is gebaseerd op de standaard8S-configuratie(acht cellen in serie geschakeld), aangezien de optimale -laaduitschakelspanning voor een enkele LiFePO4-cel3.65V. Daarom wordt de totale volledige laadspanning berekend als3.65V × 8 = 29.2V. Wanneer de accu deze spanning bereikt, stopt de lader meestal met laden of schakelt over naar een float- of standby-modus.
Deontladingsafschakel-uitschakelspanningligt doorgaans rond de20V. De onderste ontladingslimiet voor een enkele LiFePO4-cel is doorgaans2.5V, wat resulteert in een totale pakketspanning van2.5V × 8 = 20Vvoor een 8S-configuratie.
In echte- toepassingen zijn er echter veelbatterijbeheersystemen ofomvormersstel een iets hogere uitschakelspanning-uit-in, zoals21V of 21,6V-om de levensduur van de batterij te verlengen. Deze praktijk vermindert het risico van onomkeerbare capaciteitsverslechtering veroorzaakt door diepe ontlading.
Heeft het aantal cellen invloed op de compatibiliteit van omvormers en apparatuur?
In het kort:Ja, het aantal in serie geschakelde cellen heeft rechtstreeks invloed op de compatibiliteit tussen de omvormer en de apparatuur.
Het aantal cellen bepaalt deNominale spanningvan het accupakket. Als de spanning niet overeenkomt, kan dit ertoe leiden dat het apparaat niet start, tot permanente schade aan het circuit of zelfs tot brandgevaar.
1. Kernimpact: ingangsspanningsbereik
Omvormers en elektrische apparatuur hebben een specifiek karakternominaal bedrijfsspanningsbereik.
- Onder-spanning:Als er te weinig cellen zijn, daalt de spanning tot onder de opstartdrempel van de omvormer. De omvormer activeert dan een lage- spanningsfout en onderbreekt de uitvoer om de batterij te beschermen tegen over- ontlading.
- Over-spanning:Als er te veel cellen zijn, kan de spanning de tolerantie van de interne condensatoren en voedingscomponenten van de omvormer (zoals MOSFET's) overschrijden, wat leidt totpermanente hardwarefout.
2. Verschillen in celtelling in de chemische samenstelling van de batterij
Zelfs als de nominale spanning hetzelfde is (bijvoorbeeld 48 V), vereisen verschillende batterijchemieën verschillende celaantallen, wat hun compatibiliteit bepaalt:
| Batterijtype | Nominale celspanning | Typische cellen voor 48V-systeem | Volledige laadspanning (typisch) |
| Lood-Zuur | 2.0V | 24 cellen | Ongeveer. 54V - 56V |
| LiFePO4 (LFP) | 3.2V | 15 of 16 cellen | 54V - 58.4V |
| NMC (Li--ion) | 3.7V | 13 of 14 cellen | 54.6V - 58.8V |
Opmerking:Veel omvormers zijn ontworpen voor48V LiFePO4-systemenmoet een spanningsplafond van minimaal 58,4 V ondersteunen bij gebruik van eenConfiguratie met 16 cellen (16S).. Als er een oudere omvormer wordt gebruikt die is ontworpen voor 13S NMC, kan deze vaak een over- overspanningsalarm activeren.
3. Efficiëntie en vermogensafhandeling
Huidige spanning:Voor een gegeven vermogen, volgens de formuleP = V * IHoe hoger de spanning (bepaald door het aantal cellen), hoe lager de vereiste stroom.
Compatibiliteitstip:Als u apparatuur met een hoog-vermogen gebruikt, vermindert het verhogen van het aantal cellen (overschakelen naar een hoger spanningsplatform zoals 48V in plaats van 12V) de warmte- en kabelverliezen aanzienlijk. Hiervoor is echter een omvormer nodig die specifiek geschikt is voor die hogere spanning.
4. Compatibiliteit van de laadcontroller
Als uw systeem een Solar Charge Controller (MPPT) bevat, is deze zeer gevoelig voor het aantal cellen. De controller moet het exacte aantal cellen weten om in te stellen:
- Bulkspanning
- Vlotterspanning
- Schakel de spanning- uit
Samenvatting en aanbevelingen
Wanneer u het aantal cellen vergelijkt met een omvormer, controleer dan altijd het volgende:
- Controleer het DC-ingangsbereik van de omvormer:Zorg ervoor dat de spanning van de accu -zowel bij 'volledig opgeladen' als bij 'leeg' -binnen het toegestane venster van de omvormer valt.
- GBS-instellingen:Zorg ervoor dat de beveiligingsdrempels van het GBS zijn gesynchroniseerd met de alarmdrempels van de omvormer om operationele conflicten te voorkomen.
Veel voorkomende toepassingen van 24V LiFePO4-batterijsystemen
De reden24V LiFePO4-batterijsystemendie zo populair zijn op de markt, ligt in hun vermogen om er een ideaal evenwicht tussen te vindenveiligheid bij laag-spanning en hoog rendement. Vergeleken met12V-systemen, een 24V-systeem levert hetzelfde vermogen bijde helft van de stroom, wat niet alleen de kabelkeuze vereenvoudigt, maar ook de vermogensverliezen tijdens de energietransmissie aanzienlijk vermindert.
| Toepassingscategorie | Specifieke uitrusting | Waarom kiezen voor 24V LiFePO4? |
| Campers en kamperen | AC op het dak, magnetrons, ijsmachines | Hoge stroomvraag. Vergeleken met 12V halveert 24V de stroom,het verminderen van kabelwarmteen het verbeteren van de efficiëntie van de omvormer. |
| Opslag van zonne-energie | Off-cabines, bewaking op afstand, straatverlichting | De"goede plek"tussen kosten en efficiëntie. Lager verlies dan 12V, en componenten zijn vaak goedkoper dan 48V-systemen. |
| Marien | Trolling-motoren, ankerlieren, boegschroeven | Veel motoren met hoge-prestaties zijn standaard 24 V. DelichtgewichtDe aard van lithium verbetert de diepgang en snelheid van de boot. |
| Industriële behandeling | Elektrische palletwagens, schaarliften | Gebouwd voor hoog-gebruik. Een lange levensduur (3000+ cycli) verlaagt de vervangingskosten op de lange- termijn aanzienlijk. |
| Medisch & Mobiliteit | Elektrische rolstoelen, scootmobielen | Hoge veiligheiden laag gewicht. LiFePO4 is chemisch stabiel (brand-bestendig) en maakt apparaten gemakkelijker te transporteren. |
| Back-upstroom (UPS) | Serverracks, telecombasisstations | Bestand tegen hoge temperaturen. Het blijft stabiel in buitenkasten zonder airconditioning in vergelijking met lood-zuur of NMC. |
Belangrijke zaken waarmee u rekening moet houden bij het bouwen of kopen van een 24V LiFePO4-batterij
Of u nu van plan bent het systeem zelf te bouwen of een kant-en-klare oplossing- te kopen, er zijn verschillende belangrijke factoren die bijzondere aandacht verdienen bij het ontwerpen van een 24V LiFePO4-batterijsysteem.
1. Celkwaliteit en consistentie -Cruciaal voor doe-het-zelvers
Cijfer:Zorg er altijd voor dat u gebruiktGraad Acellen. Klasse B-cellen worden vaak door de fabriek afgekeurd met een hogere interne weerstand, een hogere capaciteit of een kortere levensduur.
- Passend:Vóór de montage wordt despanning, interne weerstand en capaciteitvan alle cellen moet zeer consistent zijn.
- Topbalancering:Voordat u ze in serie aansluit, moet u een "Topbalans" uitvoeren door alle cellen parallel aan te sluiten en ze op te laden tot 3,65 V om ervoor te zorgen dat ze allemaal met dezelfde laadstatus starten.
2. Specificaties batterijbeheersysteem
Het BMS is het ‘brein’ van uw accu. Overweeg het volgende:
- Continue stroom:Zorg ervoor dat de nominale continue ontlaadstroom van het gebouwbeheersysteem (bijvoorbeeld 100 A of 200 A) uw maximale belasting aankan (bijvoorbeeld het piekvermogen van uw omvormer).
- Beschermingskenmerken:Het moet bescherming bieden tegen over-laden, over-ontladen, over-stroom, kortsluiting enhoge/lage temperatuur.
- Actief versus passief balanceren:Voor 24V-systemen: aGBS met actieve balanceringis effectiever in het corrigeren van spanningsverschillen tussen cellen, waardoor de algehele levensduur van de batterij wordt verlengd.
3. Temperatuurbeheer (opladen bij lage- temperatuur)
LiFePO4-batterijen hebben een kritieke zwakte:ze kunnen niet worden opgeladen onder 0 graden (32 graden F).
- Verwarmingsfunctie:Als u in koude klimaten werkt (winterkamperen of buitenstations), kies dan voor een batterij of BMS met eengeïntegreerde zelfverwarmfunctie-.
- Warmteafvoer:Zorg ervoor dat de batterijbehuizing voldoende ventilatie heeft tijdens ontladingscycli met hoog-vermogen.
4. Compatibiliteit van de oplader
- Spanningsprofiel:Een 24V LiFePO4-systeem heeft een nominale spanning van 25,6V, waarbij de volledige laadspanning doorgaans tussen28,4V en 29,2V.
- Algoritme:Standaard lood{0}}zuurladers hebben vaak een "desulfatie"- of "equalisatie"-modus waarbij gebruik wordt gemaakt van hoge spanningspieken, die een lithium-BMS kunnen beschadigen. Gebruik eenspeciale LiFePO4-opladerof een MPPT-controller met een lithiumprofiel.
5. Aansluitingen en bedrading (rails en kabels)
- Busbars:Gebruik massieve koperen rails (bij voorkeur vernikkeld-om oxidatie te voorkomen).
- Draadmaat:Aangezien een 24V-systeem nog steeds aanzienlijke stroom kan trekken (een belasting van 2000 W trekt ongeveer 80 A), selecteert u de juisteAWG-kabelgrootteom overmatige spanningsval en brandgevaar te voorkomen.
Vergelijking: kopen versus bouwen
| Dimensie | Kant-en-klaar-kopen (bijvoorbeeld CoPow) | Gebouw (doe-het-zelf) |
| Moeilijkheidsgraad | Plug-en-play, nuldrempel | Vereist gereedschap (multimeter, momentsleutel) en expertise |
| Veiligheid | In de fabriek verzegeld; trillingen en druk getest | Gebruiker aanvaardt alle risico; kans op losse verbindingen |
| Toezicht | Bevat meestal een geïntegreerde Bluetooth-app | Vereist de aanschaf van afzonderlijke Bluetooth-modules of displays |
| Kosten | Inclusief garantie en service; hogere prijs vooraf | Lagere hardwarekosten, maar geen officiële after{0}}-ondersteuning |
CoPow 24V LiFePO4-batterijen voor stabiele en efficiënte stroomvoorziening
De 24V LiFePO4-batterijsystemen van CoPow hebben een solide reputatie opgebouwd in de wereldoff--opslagen aandrijfkrachtmarkten. Gebruikers kiezen ze over het algemeen vanwege hun geavanceerde intelligentie en hoge veiligheidsnormen. Om ervoor te zorgen dat de vermogensafgifte zowel stabiel als efficiënt blijft, bevatten deze batterijsystemen verschillende praktische ontwerpoptimalisaties.
Kernvoordelen van CoPow 24V LiFePO4-batterijen
| Functie | Technische details | Waarde voor de gebruiker |
| Geïntegreerd slim GBS | Het geavanceerde batterijbeheersysteem bewaakt de spanning, stroom en temperatuur. | Stabiliteit:Voorkomt automatisch overbelasting, over{0}}ontlading en kortsluiting zonder handmatige tussenkomst. |
| Bluetooth-bewaking | Real- tracking van celspanning en laadstatus (SOC) via een mobiele app. | Transparantie:Weet precies hoeveel stroom er nog over is en voorkom onverwachte uitschakelingen tijdens buitenactiviteiten. |
| Graad A-cellen | Maakt gebruik van gloed-nieuwe lithium-ijzerfosfaatcellen van hoge- kwaliteit. | Efficiëntie:De laad-/ontlaadefficiëntie bedraagt meer dan 95%, met een levensduur van doorgaans meer dan 10 jaar (4000+ cycli). |
| Lichtgewicht ontwerp | Weegt ongeveer 1/3 van een gelijkwaardige lood-zuuraccu. | Draagbaarheid:Ideaal voor campers en boten, vermindert het voertuiggewicht en verbetert het brandstofverbruik. |
Waarom het 24V-systeem "efficiënter" is
CoPow promoot24V batterijconfiguratiesover12V-systemengebaseerd op verschillende fundamentele technische principes.
- Verminderd lijnverlies:Volgens de formuleP = I² × RWanneer de systeemspanning wordt verhoogd van 12 V naar 24 V, wordt de stroom die nodig is om dezelfde hoeveelheid stroom te leveren met de helft verminderd. Deze vermindering van de stroom leidt tot ongeveer a75% afname van warmteverliesvia de kabels.
- Hoger rendement van de omvormer:24V-omvormers zetten gelijkstroom doorgaans efficiënter om naar wisselstroom (110V/220V) dan 12V-omvormers, waardoor een groter deel van de opgeslagen energie daadwerkelijk aan uw apparaten wordt geleverd.
- Betere ondersteuning voor hoge-stroombelastingen:Een 24V-systeem kan gemakkelijk apparaten met een hoog-wattage aan2000W–3000Wassortiment-zoals airconditioners voor campers-zonder de noodzaak van onpraktisch dikke bedrading.
Aanbevolen toepassingsscenario's
- Hoogwaardige camperupgrades:-Als uw camper apparaten met een hoog-verbruik heeft, aCoPowEen 24V-accu van 100 Ah of 200 Ah is een ideale oplossing-.
- Trollingmotoren:Voor professionele vissers leveren deze batterijen een constante stroom waardoor de motoren stiller draaien en langer meegaan op het water.
- Kleine residentiële zonne-energie:In combinatie met zonnepanelen vormen CoPow-batterijen een betrouwbaar micro-netwerk voor essentiële verlichting en communicatie.
Klaar om uw energiesysteem te optimaliseren voor maximale efficiëntie?
Neem contact op met ons technisch teamvandaag nog voor een gratis energie-evaluatie op maat, of laat me hieronder het wattage van uw apparaat weten om de perfecte CoPow-batterij voor uw behoeften te vinden!
veelgestelde vragen
Hoeveel cellen zitten er in een LiFePO4-batterijpakket van 8 kWh?
Het aantal benodigde cellen voor een lithium-ijzerfosfaat-accupakket van 8 kWh is afhankelijk van de capaciteit van de afzonderlijke cellen en de serie-parallelle configuratie.
We kunnen echter een gemeenschappelijke configuratie gebruiken om dit in te schatten. Als standaard 3,2 V LiFePO₄-cellen worden gebruikt om een typisch 51,2 V-systeem te bouwen (16 cellen in serie), bedraagt de totale energie 8 kWh ÷ 51,2 V ≈ 156 Ah. Normaal gesproken selecteren we een capaciteit die dicht bij deze waarde ligt (zoals 150 Ah of 160 Ah), dus een configuratie van 16 cellen in serie (16S1P) zou over het algemeen voldoende zijn. Als cellen met een kleinere-capaciteit worden gebruikt (bijvoorbeeld 50 Ah of 100 Ah), moeten parallelle verbindingen worden toegevoegd aan de configuratie met 16 cellen (bijvoorbeeld 16S2P of 16S3P), waardoor het totale aantal cellen op 32, 48 of zelfs meer komt.






